«Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Մոսկվա». Լավրով
ԵՄ-ն և ԵԱՏՄ-ն երկու անհամատեղելի բաներ են, դրանք տնտեսական պաշտպանության տարբեր համակարգեր են և սակագնային ռեժիմներ․ այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ընդգծելով, որ անհնար է երկու աթոռի վրա նստել։
«Հայաստանի կառավարությունն իրավունք ունի որոշելու միանալ ցանկացած միջազգային միության, բայց պետք է կշռի դրա դրական և բացասական կողմերը և պատասխանատվություն կրի դրա հետևանքների համար»,- ասել է նա։
Նա հայտնել է նաև, որ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին հրավիրել է Մոսկվա․
«Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Մոսկվա։ Երևանի հետ երկխոսությունը շարունակվում է»,- հայտարարել է Լավրովը։
ՌԴ ԱԳ նախարարը հայտնել է, որ իր հայ գործընկերն ընդունել է հրավերը, այն կարող է տեղի ունենալ մոտ ժամանակներս:

"Ararat Mirzoyan was invited to Moscow." Lavrov
The EU and EAEU are incompatible; they are different systems of economic protection and tariff regimes. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov announced this, emphasizing that it is impossible to sit on two chairs.
"The government of Armenia has the right to decide to join any international union, but it must weigh its positive and negative aspects and bear responsibility for its consequences," he said.
He also informed us that he had invited Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan to Moscow.
"Ararat Mirzoyan was invited to Moscow. The dialogue with Yerevan continues," Lavrov said.
The Russian Foreign Minister said his Armenian counterpart had accepted the invitation, but it may happen soon.