«Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Մոսկվա». Լավրով
ԵՄ-ն և ԵԱՏՄ-ն երկու անհամատեղելի բաներ են, դրանք տնտեսական պաշտպանության տարբեր համակարգեր են և սակագնային ռեժիմներ․ այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ընդգծելով, որ անհնար է երկու աթոռի վրա նստել։
«Հայաստանի կառավարությունն իրավունք ունի որոշելու միանալ ցանկացած միջազգային միության, բայց պետք է կշռի դրա դրական և բացասական կողմերը և պատասխանատվություն կրի դրա հետևանքների համար»,- ասել է նա։
Նա հայտնել է նաև, որ Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին հրավիրել է Մոսկվա․
«Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Մոսկվա։ Երևանի հետ երկխոսությունը շարունակվում է»,- հայտարարել է Լավրովը։
ՌԴ ԱԳ նախարարը հայտնել է, որ իր հայ գործընկերն ընդունել է հրավերը, այն կարող է տեղի ունենալ մոտ ժամանակներս:

«Арарат Мирзоян приглашен в Москву». Лавров
ЕС и ЕАЭС — это две несовместимые структуры, разные системы экономической защиты, разные системы снижения или отказа от пошлин или тарифов, — заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров, подчеркнув, что невозможно «усидеть на двух стульях».
«Правительство Армении имеет право принимать решения о присоединении к любому международному союзу, но должно взвешивать положительные и отрицательные стороны этого шага и нести ответственность за его последствия», — отметил он.
Лавров также сообщил, что пригласил министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Москву:
«Арарат Мирзоян приглашен в Москву. Диалог с Ереваном продолжается», — заявил глава МИД РФ.
Министр уточнил, что его армянский коллега принял приглашение, и визит может состояться в ближайшее время.