Ռուսաստանի տարածքում 200 անօդաչու թռչող սարք է խոցվել
Հունվարի 14-ի գիշերը ավելի քան 200 անօդաչու թռչող սարքեր և օդային այլ թիրախներ են խոցվել Ռուսաստանի տարածքում, հայտնում է Shot-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։ Պայթյունների մասին տեղեկություններ են ստացվել Սարատովի, Տամբովի, Ռոստովի, Օրյոլի, Տուլայի, Վորոնեժի շրջաններից, ինչպես նաև Թաթարստանից։
Սարատովի նավթավերամշակման գործարանի մոտակայքում գտնվող Էնգելսի նավթային պահեստում հրդեհ է բռնկվել։ Սարատովի նահանգապետի խոսքով՝ այս քաղաքներում «վնասվում են արդյունաբերական ձեռնարկությունները»։
Թաթարստանի իշխանությունները հայտնել են Կազանի արվարձանում գազի բաքում բռնկված հրդեհի մասին։ Ինչպես պարզաբանել է Business Online-ը, հրդեհը սկսվել է «Գազպրոմ»-ին պատկանող հեղուկ գազի կլաստերային բազայում։

200 drones were shot down on the territory of Russia
On the night of January 14, more than 200 drones and other aerial targets were shot down on the territory of Russia, Shot reports, citing sources. Information about explosions was received from Saratov, Tambov, Rostov, Oryol, Tula, and Voronezh regions, as well as from Tatarstan.
A fire broke out in the Engels oil warehouse near the Saratov oil refinery. According to the governor of Saratov, "industrial enterprises are being damaged" in these cities.
The authorities of Tatarstan reported a fire in a gas tank in the suburbs of Kazan. As Business Online explained, the fire started in the liquefied gas cluster base belonging to Gazprom.