Հարավային Կովկասի անվտանգությունը մեզ համար շատ կարևոր է. Իրանի ԱԳՆ
Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Իսմայիլ Բաղաին ճեպազրույցում անդրադարձել է Իրանի ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ալի Աքբար Ահմադիանի՝ Բաքու և Երևան կատարած այցերին:
«Հարավային Կովկասի անվտանգությունը մեզ համար շատ կարևոր է։ Անվտանգությունն ու կայունությունը պետք է ապահովվեն տարածաշրջանի երկրների կողմից՝ հեռու արտաքին միջամտությունից։
Այս այցը նպատակ ուներ ամրապնդել այս երկու երկրների հետ հարաբերությունները, որպեսզի վստահ լինենք, որ տարածաշրջանում խաղաղության պահպանմանն ու ամրապնդմանն ուղղված նախորդ գործընթացները, այդ թվում՝ 3+3, շարունակվելու են»,- հայտարարել է նա։

The security of the South Caucasus is essential for us. Foreign Ministry of Iran
Iranian Foreign Ministry spokesman Ismail Baghaei mentioned the Secretary of the National Security Council of Iran, Ali Akbar Ahmadian's visits to Baku and Yerevan.
"The security of the South Caucasus is essential for us. Security and stability must be ensured by the region's countries, away from external interference.
This visit aimed to strengthen relations with these two countries so that we can be sure that the previous processes to maintain and enhance peace in the region, including 3+3, will continue," he stated.