Մոսկվան ողջունում է Թրամփի ցանկությունը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Դոնալդ Թրամփի շփումների կազմակերպումը կսկսվի այն ժամանակ, երբ Թրամփը պաշտոնապես կստանձնի ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը․ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Պեսկովը լրագրողներին ասել է, որ Մոսկվան ողջունում է Ռուսաստանի նախագահի հետ երկխոսություն վարելու՝ Թրամփի ցանկությունը, սակայն հանդիպման վերաբերյալ կոնկրետ ծրագրեր դեռ չկան:
«Ելնում ենք հանդիպման երկուստեք պատրաստակամությունից, բայց երբ պարոն Թրամփը մտնի Օվալաձև գրասենյակ, նոր ինչ-որ տեղաշարժեր կսկսվեն», - ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:

Moscow welcomes Trump's wish
Dmitry Peskov, the press secretary of the Russian President, said the organization of contacts between Russian President Vladimir Putin and Donald Trump will begin when Trump officially assumes the post of US President.
Peskov told reporters that Moscow welcomed Trump's desire to dialogue with the Russian President, but there were no specific plans for the meeting yet.
"We proceed from the readiness of both sides for the meeting, but when Mr. Trump enters the Oval Office, some new changes will begin," said the Russian President's press secretary.