ChatGPT-ի ստեղծողին քույրը մեղադրել է սեռական բռնության մեջ
ChatGPT-ի ստեղծող և OpenAI ընկերության ղեկավար Սեմ Ալթմանի կրտսեր քույրը՝ Աննը, եղբորը մեղադրել է սեռական բռնության մեջ, որը տևել է գրեթե մեկ տասնամյակ:
Աղջիկը եղբոր դեմ հայց է ներկայացրել Միսուրիի դաշնային դատարան․ գրում է Bloomberg-ը։ Անն Ալթմանը պնդում է, որ իր եղբայրը 1997-2006 թվականներին նրան բռնության և մանիպուլացիայի է ենթարկել: Ըստ հայցի՝ ենթադրյալ բռնությունը սկսվել է այն ժամանակ, երբ նա ընդամենը 3 տարեկան էր, իսկ վերջին դեպքը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ եղբայրը չափահաս էր, իսկ նա՝ դեռ անչափահաս:
39-ամյա Սեմ Ալթմանն էլ X սոցիալական կայքում հայտարարություն է տարածել իր, ինչպես նաև իր մոր և եղբայրների անունից՝ այդ պնդումները անվանելով կեղծ: Միևնույն ժամանակ, նա մեղադրել է քրոջը ընտանիքից գումար պահանջելու մեջ՝ չնայած այն հանգամանքին, որ նրա բոլոր հաշիվները վճարվում են, և նա ամեն ամիս գումար է ստանում։

Сестра создателя ChatGPT обвинила его в сексуальном насилии
Младшая сестра создателя ChatGPT и главы компании OpenAI Сэма Альтмана, Анна, обвинила своего брата в сексуальном насилии, которое, по её словам, продолжалось почти десять лет.
Девушка подала иск против брата в федеральный суд Миссури, сообщает Bloomberg. Анна Альтман утверждает, что её брат подвергал её насилию и манипуляциям в период с 1997 по 2006 годы. По её словам, предполагаемое насилие началось, когда ей было всего 3 года, а последний случай произошёл, когда брат уже был совершеннолетним, а она оставалась несовершеннолетней.
39-летний Сэм Альтман в соцсети X опубликовал заявление от своего имени, а также от имени своей матери и братьев, назвав эти обвинения ложными. При этом он обвинил сестру в том, что она требует деньги у семьи, несмотря на то, что её счета оплачиваются, и она регулярно получает финансовую помощь.