Թուրքիան Դամասկոսին է փոխանցել սահմանի վերահսկողությունը
Սիրիայի նոր իշխանությունները լիակատար վերահսկողության տակ են վերցրել երկրի հյուսիսում գտնվող սահմանային անցակետերը, որոնք շուրջ տասը տարի գտնվում էին Թուրքիայի վերահսկողության տակ:
Փոխանցված անցակետերի թվում են Ջարաբլուսը, Ալ-Ռային, Բաբ Ալ-Սալամը և Ալ-Համամը, որոնք գտնվում են Հալեպ նահանգի հյուսիսային մասում:
«Այսօր առավոտից այդ կետերն ամբողջությամբ կառավարվում են Սիրիայի նոր կառավարության կողմից»,- ասվում է հայտարարության մեջ՝ մանրամասնելով, որ փոխանցումը տեղի է ունեցել սիրիական և թուրքական իշխանությունների ներկայացուցիչների հանդիպումից հետո:

Turkey has transferred border control to Damascus
The new Syrian authorities have taken complete control over the border checkpoints in the north of the country, which were under the control of Turkey for about ten years.
The transferred checkpoints are Jarablus, Al-Rai, Bab Al-Salam, and Al-Hamam, located in the northern part of Aleppo province.
"As of this morning, these points are completely controlled by the new Syrian government," the statement said, detailing that the transfer took place after a meeting between representatives of the Syrian and Turkish authorities.