«Ինչո՞ւ է Վոլոդյա Զելենսկին իրեն այդպես պահում». Լուկաշենկո
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ Զելենսկիին հրահանգ է տրված Բելառուսին ներքաշել պատերազմի մեջ, որին երկիրը չի կարող դիմակայել։
«Արտասահմանի չարակամները նրան ճնշում են, որ պետք է մեզ ներքաշել այս պատերազմի մեջ: Ինչու՞ է Վոլոդյա Զելենսկին իրեն այդպես պահում: Մենք նորմալ, լավ հարաբերությունների մեջ էինք։ Իմ փոքրիկ ընտանիքը՝ նույնպես: Ի՞նչ է նա փնթփնթում, ի՞նչն է պակասում: Նրան հրաման են տալիս՝ ամեն կերպ երկիրը պատերազմի մեջ ներքաշել»,- ասել է Լուկաշենկոն։
«Եթե Բելառուսին ներքաշեն պատերազմի մեջ, դա ծանր կլինի․ մենք կարող ենք չդիմանալ։ Ժամանակը բոլորի գնահատականը կտա»,- հավելել է նա։

Президент Беларуси Александр Лукашенко заявил, что Зеленский получил указание втянуть Беларусь в войну, которую страна не сможет выдержать.
«Злонамеренные силы за границей оказывают на него давление, чтобы втянуть нас в эту войну. Почему Володя Зеленский так себя ведёт? У нас были нормальные, хорошие отношения. Моя маленькая семья — тоже. Что ему не хватает? Ему дают приказ любой ценой втянуть страну в войну», — заявил Лукашенко.
«Если Беларусь будет втянута в войну, это будет тяжело. Мы можем не выдержать. Время расставит всё по своим местам», — добавил он.