Կոբախիձեն պատասխանել է Մակրոնին
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն Ֆրանսիայի նախագահին խորհուրդ է տվել հետևել Ուկրաինային, որն Արևմուտքի երկրները հասցրել են ոչնչացման:
«Ես խոսում եմ իրական խնդրի մասին։ Ես չեմ կարող մեկնաբանել սուտը։ Ես մեկնաբանում եմ այն խնդիրը, որի առջև այսօր բոլորը կանգնած են՝ ոչնչացված Ուկրաինան»,– ասել է Կոբախիձեն՝ պատասխանելով Վրաստանի ընտրությունների հետ կապված Մակրոնի հայտարարությունների մասին հարցին:
Հիշեցնենք՝ Մակրոնը հունվարի 6-ին հայտարարել էր, որ Ռուսաստանը «շատ ավելի ագրեսիվ» է դարձել իր հարևանների նկատմամբ և որպես օրինակ բերել 2024 թվականի հոկտեմբերի 26-ին Վրաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունները, նշելով, թե Մոսկվան փորձել է ապակայունացնել ընտրական գործընթացը Վրաստանում:

Премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе посоветовал президенту Франции обратить внимание на Украину, которую, по его словам, страны Запада довели до разрушения.
«Я говорю о реальной проблеме. Я не могу комментировать ложь. Я комментирую проблему, с которой сегодня все столкнулись — разрушенную Украину», — заявил Кобахидзе, отвечая на вопрос о заявлениях Макрона, касающихся выборов в Грузии.
Напомним, что 6 января Макрон заявил, что Россия стала «гораздо более агрессивной» по отношению к своим соседям, приведя в пример парламентские выборы, состоявшиеся 26 октября 2024 года в Грузии, и указав на попытки Москвы дестабилизировать избирательный процесс в стране.