Մակրոնը մեղադրել է Մասկին
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը միլիարդատեր Իլոն Մասկին մեղադրել է «նոր ռեակցիոն ինտերնացիոնալին» աջակցելու և հատկապես Գերմանիայում ընտրություններին միջամտելու մեջ։
Մակրոնը նշել է, որ եթե տասը տարի առաջ ասեին, որ աշխարհի մեծագույն սոցիալական ցանցերից մեկի սեփականատերը կաջակցի ծայրահեղ աջ գաղափարներին և կմիջամտի ընտրություններին, այդ թվում՝ Գերմանիայում, ոչ ոք չէր հավատա։
Ֆրանսիայի նախագահը նաև ընդգծել է, որ 2016-2020 թվականներին Ֆրանսիան կարողացել է աշխատել ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, չնայած կլիմայի փոփոխության և միջազգային կարգի շուրջ տարաձայնություններին։ Մակրոնը նշել է, որ պետք է իմանալ, թե ինչպես համագործակցել այն ընտրության հետ, որը կատարել է ամերիկացի ժողովուրդը։

French President Emmanuel Macron accused billionaire Elon Musk of supporting the "new reactionary international" and interfering in the elections in Germany.
Macron noted that if they had said ten years ago that the owner of one of the world's largest social networks would support far-right ideas and interfere in elections, including in Germany, no one would have believed it.
The French President also emphasized that from 2016 to 2020, France could work with former US President Donald Trump despite disagreements over climate change and the international order. Macron noted that knowing how to cooperate with the American people's choice is necessary.