Բայդենը չի համաձայնել հարձակվել Իրանի միջուկային օբյեկտների վրա. Axios
Բայդենի թիմը քննարկել Է Իրանի միջուկային օբյեկտներին հնարավոր հարված հասցնելու տարբերակը, սակայն նախագահը համաձայնություն չի տվել։ Այս մասին հաղորդում է Axios-ը։
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի ազգային անվտանգության թիմը նրան ներկայացրել Է Իրանի միջուկային օբյեկտների վրա հնարավոր հարձակման տարբերակները, եթե Թեհրանը մինչև հունվարի 20-ը միջուկային զենքի ստեղծման ուղղությամբ քայլեր ձեռնարկի, գրում է վկայակոչելով երեք աղբյուր:
Բայդենի հանդիպումը Ազգային անվտանգության թիմի հետ տեղի է ունեցել մոտ մեկ ամիս առաջ։ Ինչպես պնդում են Axios-ի աղբյուրները, Բայդենը հարվածին համաձայնություն չի տվել։ Անցումային շրջանում իրանական միջուկային օբյեկտների վրա հարձակումը «հսկայական արկածախնդրություն» կլիներ ԱՄՆ նախագահի կողմից, նշում Է Axios-ը:

Biden did not agree to attack Iran's nuclear facilities. Axios
Axios reported that Biden's team discussed the option of a possible attack on Iran's nuclear facilities, but the president disagreed.
US President Joe Biden's national security team presented him with the options for possible attacks on Iran's nuclear facilities if Tehran takes steps to develop nuclear weapons by January 20, writes citing three sources.
Biden's meeting with the National Security Team occurred about a month ago. According to Axios sources, Biden did not agree to the hit. Attacking Iran's nuclear facilities in the transition period would be a "huge adventure" by the US president, Axios notes.