Իսրայելի պատվիրակությունը կմեկնի Դոհա՝ գերիների փոխանակման շուրջ բանակցությունների
Իսրայելական պատվիրակությունը հունվարի 3-ին կմեկնի Կատարի մայրաքաղաք Դոհա՝ ՀԱՄԱՍ-ի հետ գերիների փոխանակման հարցով անուղղակի բանակցություններ վարելու համար:
Իսրայելի կառավարության մամուլի ծառայության գրավոր հայտարարության մեջ նշվում է, որ վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն բանակցային խմբի այցելության թույլտվություն է տվել, որի կազմում ընդգրկված են նաև Մոսադի և բանակի ներկայացուցիչներ:
Տեղական ԶԼՄ-ները հայտնել են, որ իսրայելական պատվիրակությունը կմեկնի Դոհա՝ քննարկելու բանակցությունների պայմանները:
Իսրայելական «Կան» հեռուստաընկերության տվյալներով՝ օրեր առաջ հաղորդվել էր, որ ՀԱՄԱՍ-ը մեկ շաբաթով ժամանակավոր հրադադար է խնդրել Գազայում գտնվող իսրայելցի գերիների ցուցակը պատրաստելու համար:

An Israeli delegation will travel to Doha for prisoner exchange talks
On January 3, the Israeli delegation will leave for Doha, the capital of Qatar, to conduct indirect negotiations with Hamas on the issue of the exchange of prisoners.
In a written statement from the Israeli government's press service, Prime Minister Benjamin Netanyahu has permitted the negotiating team, including Mossad and the army representatives, to visit.
Local media reported that the Israeli delegation will travel to Doha to discuss the terms of the talks.
According to the Israeli "Can" TV station, it was reported a few days ago that Hamas requested a temporary ceasefire for a week to prepare a list of Israeli prisoners in Gaza.