Իսրայելի պատվիրակությունը կմեկնի Դոհա՝ գերիների փոխանակման շուրջ բանակցությունների
Իսրայելական պատվիրակությունը հունվարի 3-ին կմեկնի Կատարի մայրաքաղաք Դոհա՝ ՀԱՄԱՍ-ի հետ գերիների փոխանակման հարցով անուղղակի բանակցություններ վարելու համար:
Իսրայելի կառավարության մամուլի ծառայության գրավոր հայտարարության մեջ նշվում է, որ վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն բանակցային խմբի այցելության թույլտվություն է տվել, որի կազմում ընդգրկված են նաև Մոսադի և բանակի ներկայացուցիչներ:
Տեղական ԶԼՄ-ները հայտնել են, որ իսրայելական պատվիրակությունը կմեկնի Դոհա՝ քննարկելու բանակցությունների պայմանները:
Իսրայելական «Կան» հեռուստաընկերության տվյալներով՝ օրեր առաջ հաղորդվել էր, որ ՀԱՄԱՍ-ը մեկ շաբաթով ժամանակավոր հրադադար է խնդրել Գազայում գտնվող իսրայելցի գերիների ցուցակը պատրաստելու համար:

Израильская делегация отправится в Доху для переговоров по обмену пленными
3 января израильская делегация отправится в столицу Катара Доху для проведения непрямых переговоров с ХАМАС по вопросу обмена пленными.
В письменном заявлении пресс-службы правительства Израиля премьер-министр Биньямин Нетаньяху дал разрешение на визит переговорной группы, в которую также входят представители Мосада и армии.
Местные СМИ сообщили, что израильская делегация отправится в Доху для обсуждения условий переговоров.
По сообщению израильского телеканала "Кан", несколько дней назад сообщалось, что ХАМАС запросил временное прекращение огня на неделю, чтобы подготовить список израильских пленных в секторе Газа.