Հարավային Կորեայի նախագահին չի հաջողվում ձերբակալել
Հարավային Կորեայում ուժայինների հսկայական խումբը չի կարողացել ձերբակալել հեռացված նախագահ Յուն Սոկ Յոլին։ Նրանց աշխատանքին խոչընդոտել են նախագահի անվտանգության աշխատակիցները և առավոտից նրա տան դիմաց հավաքված նրա աջակիցները։
Դատախազությունը քննիչների խումբ է ուղարկել Յոլի տուն՝ լիազորելով նրան ձերբակալել երեք մեղադրանքով՝ իշխանության չարաշահում, ռազմական դրություն մտցնելու հակասահմանադրական փորձ և ապստամբության փորձ։:
Սեուլի պալատ են ժամանել մոտ 3 հազար ոստիկաններ, ինչպես նաև հավաքվել են Յուն Սոկ Յոլի կողմնակիցները, ինչից հետո նախագահական թիկնազորը փակել է գլխավոր դարպասով մուտք գործած հարավկորեացի քննիչների ճանապարհը: Արդյունքում ձերբակալման փորձերը կասեցվել են համառ հակազդեցության պատճառով։

The president of South Korea cannot be arrested
In South Korea, a massive group of security forces failed to arrest the ousted president, Yoon Seok Yeol. The president's security guards hindered their work, and his supporters had gathered in front of his house since morning.
The prosecutor's office sent a team of investigators to Yeole's home, authorizing his arrest on three charges: abuse of power, unconstitutional attempt to impose martial law, and attempted rebellion.
About 3,000 policemen and supporters of Yoon Seok-yeol arrived at the Seoul Palace, after which the presidential bodyguard blocked the way for South Korean investigators to enter the main gate.