Ադրբեջանը խստացրել է ՌԴ քաղաքացիների՝ երկրում գտնվելու կանոնները
Ադրբեջանը խստացրել է ՌԴ քաղաքացիների՝ երկրում գտնվելու կանոնները։ Այս մասին ասվում է երկրի կառավարության համապատասխան հրամանում։
Ռուսաստանի քաղաքացիների համար Ադրբեջանում առանց վիզայի գտնվելու ժամկետը կկրճատվի մինչև տարեկան 90 օր։ Նոր կանոններն ուժի մեջ կմտնեն 2025 թվականի հունվարի 1-ից։
Ներկայումս Ռուսաստանի քաղաքացիները կարող են Ադրբեջանում մնալ առանց վիզայի մինչև 90 օր անընդմեջ, որից հետո նրանք հնարավորություն ունեն «վիսարան» անել՝ ցանկացած ժամանակ լքել երկիրը, վերադառնալ և մեկ այլ ժամանակ մնալ այնտեղ։

Азербайджан ужесточил правила пребывания граждан России в стране
Азербайджан ужесточил правила пребывания в стране граждан России. Об этом говорится в соответствующем распоряжении правительства страны.
Срок безвизового пребывания граждан России в Азербайджане будет сокращен до 90 дней в году. Новые правила вступят в силу 1 января 2025 года.
В настоящее время граждане России могут находиться в Азербайджане без визы до 90 дней подряд, после чего у них есть возможность оформить "визу" - покинуть страну в любой момент, вернуться и остаться там еще раз на такой же срок.