Ադրբեջանը փոփոխություններ կկատարի ՌԴ քաղաքացիների համար կեցության կանոններում
Բաքուն փոփոխություններ կկատարի Ադրբեջանում Ռուսաստանի քաղաքացիների ժամանակավոր գտնվելու կանոններում։ Այդ մասին հայտարարել են Ադրբեջանի ԱԳՆ-ից։
Անդրադառնալով Ռուսաստանի Դաշնությունում օտարերկրյա քաղաքացիների ժամանակավոր կեցության մասին ընդունված նոր կանոններին՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ից նշել են․
«Ռուսական կողմի ներդրած նոր կանոնները և երկրում գտնվելու տեւողության պահանջների խստացումը դիտարկվում են առաջին հերթին մեր քաղաքացիների իրավունքների համատեքստում։ Ադրբեջանական կողմը թե՛ արտաքին քաղաքականության, թե՛ ժամանակավոր կեցության ու միգրացիայի հարցերում առաջնորդվելու է հավասարության և փոխադարձության սկզբունքներով։
Այդ կապակցությամբ առաջիկա օրերին նախատեսվում է փոփոխություններ կատարել Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքում Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների ժամանակավոր գտնվելու ժամկետի կանոններում»։

Азербайджан внесет изменения в правила пребывания для граждан России
Баку внесет изменения в правила временного пребывания российских граждан в Азербайджане. Об этом сообщило министерство иностранных дел Азербайджана.
Касаясь новых правил, принятых о временном пребывании иностранных граждан в Российской Федерации, МИД Азербайджана отметил:
"Новые правила, введенные российской стороной, и ужесточение требований к сроку пребывания в стране рассматриваются, прежде всего, в контексте прав наших граждан. Азербайджанская сторона будет руководствоваться принципами равенства и взаимности в вопросах внешней политики, временного проживания и миграции.
В связи с этим в ближайшие дни планируется внести изменения в правила временного пребывания граждан Российской Федерации на территории Азербайджанской Республики".