Մեդվեդև․ «Կեցցե՛ն ագրեսիվ ջարդարարները Եվրոպայի փողոցներում»
Եվրոպան ՌԴ-ի դեմ Արևմուտքի հիբրիդային պատերազմի ավարտին պետք է պատժվի, ԱՄՆ-ն պետք է անտեսվի, իսկ թույլ երկրները պետք է ներվեն․ Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը իր տելեգրամյան ալիքում վերաձևակերպել է Քոնդոլիզա Ռայսի՝ «պատժել Ֆրանսիային, անտեսել Գերմանիային, ներել Ռուսաստանին» խոսքերը։
Նշենք, որ Իրաք ներխուժելու տարիներին Քոնդոլիզա Ռայսը զբաղեցնում էր ԱՄՆ նախագահի անվտանգության հարցերով օգնականի պաշտոնը:
Մեդվեդևի խոսքով՝ հենց Եվրոպան «դարձավ ռուսատյացության գլխավոր հենակետն աշխարհում, տապալեց ստամբուլյան համաձայնագրերը, սանձազերծեց պատժամիջոցների արշավը, կերակրեց պատերազմի ամենագլխավոր դևերին՝ հաշվի չառնելով հակամարտության կողմերի կորուստները»․
«Եվ այդ պատճառով Եվրոպան պետք է պատժվի մեզ հասանելի բոլոր միջոցներով՝ քաղաքական, տնտեսական և ամենատարբեր հիբրիդներով։ Այդ պատճառով պետք է օգնել Եվրոպայում ցանկացած ապակառուցողական գործընթացի։ Կեցցեն ագրեսիվ ջարդարարները նրա պատմական փողոցներում։ Փառք միգրանտների բազմությանը, որոնք վայրագություններ են գործում և ատելությամբ ոչնչացնում եվրոպական ծիածանագույն արժեքները: Թող անհետանան ապագա քաղաքացիական բախումների հոսքի մեջ եվրոպական բյուրոկրատների բոլոր նուրբ դեմքերը»,- գրել է Մեդվեդևը։
Ընդ Մեդվեդևի, ՌԴ-ն պետք է անտեսի ԱՄՆ-ին, իսկ «թույլ երկրներին»՝ Ասիայի և Լատինական Ամերիկայի պետությունները, որոնք «ենթարկվեցին անգլոսաքսերի ճնշմանը և պասիվ մասնակցություն ունեցան հակառուսական արևմտյան տրեշին», ՌԴ ԱԽ փոխնախագահի կարծիքով, արժե ներել։

Medvedev: "Long live the aggressive destroyers on the streets of Europe"
At the end of the West's hybrid war against Russia, Europe should be punished, the USA ignored, and weak countries forgiven. Dmitry Medvedev, the vice chairman of the Russian Security Council, rephrased Condoleezza Rice's words in his Telegram channel: "Punish France, ignore Germany, forgive Russia."
It should be noted that during the invasion of Iraq, Condoleezza Rice held the position of the US President's security affairs assistant.
According to Medvedev, Europe "became the main stronghold of Russia-hatred in the world, overthrew the Istanbul agreements, unleashed the sanctions campaign, fed the main demons of the war, without taking into account the losses of the parties to the conflict."
"And that is why Europe must be punished by all the means available to us: political, economic, and hybrids. That is why any destructive process in Europe should be helped. Long live the aggressive destroyers in its historic streets. "Glory to the multitude of migrants who commit atrocities and destroy European rainbow values ​​with hatred. May all the fine faces of European bureaucrats disappear in the stream of future civil conflicts," Medvedev wrote.
According to Medvedev, the Russian Federation should ignore the USA and the "weak countries. " The states of Asia and Latin America, which "succumbed to the pressure of the Anglo-Saxons and took a passive part in the anti-Russian Western trash," should be forgiven, according to the vice president of the Council of the Russian Federation.