Կոբախիձեն Զուրաբիշվիլիին սպառնացել է ազատազրկմամբ
Վրաստանի վարչապետը քիչ հավանական է համարում այն սցենարը, որի դեպքում իշխանությունները ստիպված կլինեն նորընտիր նախագահ Միխայիլ Կավելաշվիլիի երդմնակալությունից հետո Սալոմե Զուրաբիշվիլիին արտաքսել Օրբելիանիի պալատից:
Այնուամենայնիվ, Իրակլի Կոբախիձեն չի բացառում նաև իրադարձությունների նման զարգացումը՝ ընդգծելով, որ այդ դեպքում Սալոմե Զուրաբիշվիլիին կարող է քրեական պատիժ սպառնալ:
«Կարծում եմ՝ այս դեպքում Սալոմե Զուրաբիշվիլին իմաստուն կվարվի։ Սա կուսակցական գրասենյակ չէ, սա Վրաստանի նախագահի նստավայրն է, ուստի այնտեղ նույն սցենարը խաղարկելը նշանակում է քրեական հանցագործություն կատարել, որը երկար տարիների ազատազրկում է նախատեսում ոչ միայն ուղղակիորեն Զուրաբիշվիլիի, այլև ցանկացած մարդու համար, որը ներգրավված կլինի այդ սցենարում։ Ուստի չեմ կարծում, որ Սալոմե Զուրաբիշվիլին կզոհաբերի իրեն ու ևս 100-150 մարդու, որոնց կարելի է ասոցացնել իր հետ։ Այդ պատճառով ես չեմ ակնկալում նման անհիմն սցենարի զարգացում», - հայտարարել է Կոբախիձեն լրագրողներին։

Kobakhidze threatened Zurabishvili with imprisonment
The Prime Minister of Georgia considers unlikely the scenario in which the authorities will have to deport Salome Zurabishvili from the Orbeliani Palace after the inauguration of the newly elected President Mikheil Kavelashvili.
However, Irakli Kobakhidze does not rule out such a development, stressing that Salome Zurabishvili may face criminal punishment in that case.
Salome Zurabishvili will act wisely in this case. This is not a party office; this is the residence of the President of Georgia, so playing the same scenario means committing a criminal offense, which provides many years of imprisonment not only for Zurabishvili but anyone involved in that scenario. Therefore, I do not think Salome Zurabishvili will sacrifice herself and another 100-150 people who can be associated with her. That's why I don't expect such an unreasonable scenario to develop," Kobakhidze told reporters.