Թրամփի վարչակազմն արտաքսելու է անօրինական միգրանտների ընտանիքներին
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը կվտարի անօրինական միգրանտների ընտանիքներին, այդ թվում՝ ծնողներին, որոնց երեխաները ծնվել են ամերիկյան հողում, ասել է Թրամփի վարչակազմում սահմանային անվտանգության հարցերով ապագա համակարգող Թոմաս Հոմանը։
Washington Post-ին տված հարցազրույցում նա հայտնել է, որ ամերիկյան նոր իշխանությունները մտադիր են արտաքսել ծնողներին՝ նրանց ընտրելու հնարավորություն տալով հեռանալ՝ թողնելով երեխային կամ տանել իրենց հետ։
«Խնդիրն ահա ինչումն է. երկրում գտնվում են անօրինական և երեխա են ունենում: Այսպիսով՝ դուք եք ձեր ընտանիքներին դնում այս իրավիճակում»,- ասել է Հոմանը:
Թրամփի վարչակազմի ապագա պաշտոնյան հավելել է, որ Միացյալ Նահանգները կվերադառնա երեխաների հետ անօրինական միգրանտների ընտանիքներին կալանավորելու պրակտիկային։ Այդ նպատակով նախատեսվում է կառուցել առանձին ժամանակավոր շենքեր՝ «մեղմ» կենցաղային պայմաններով։
«Պետք է ցույց տանք ամերիկացիներին, որ արող ենք դա անել և չլինել անմարդկային: Մենք չենք կարող կորցնել ԱՄՆ ժողովրդի հավատը»,- ասել է Հոմանը։

The Trump administration will deport families of illegal immigrants
US President-elect Donald Trump's administration will deport families of illegal immigrants, including parents whose children were born on American soil, said Thomas Homan, the Trump administration's incoming border security coordinator.
In an interview with the Washington Post, he said that the new American authorities intend to deport the parents, giving them the option to leave, leaving the child behind or taking them with them.
"The problem is why. are in the country illegally and have children. So you're putting your families in this situation," Homan said.
The future official of the Trump administration added that the United States will return to the practice of detaining families of illegal immigrants with children. For this purpose, separate temporary buildings with "soft" living conditions will be built.
"We must show the Americans we can do it and not be inhumane. We cannot lose the American people's faith," said Homan.