«ԵԱՏՄ-ն բազմաբևեռ աշխարհի ինքնուրույն կենտրոններից մեկն է». Պուտին
Եվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) հաստատվել է որպես ձևավորվող բազմաբևեռ աշխարհի ինքնուրույն և ինքնաբավ կենտրոններից մեկը․ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Մեր միավորումը հաստատվել է որպես ձևավորվող բազմաբևեռ աշխարհի ինքնուրույն և ինքնաբավ կենտրոններից մեկը և շարունակում է դինամիկ զարգանալ», - ասել է նա Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի նիստում:
Նրա խոսքով՝ նիստի շրջանակներում կքննարկվեն խորհրդի կողմից հաստատման համար պատրաստված մի շարք նոր կարևոր որոշումներ, որոնք ուղղված են ամենատարբեր ոլորտներում համագործակցության հետագա խորացմանը:

Евразийский экономический союз (ЕАЭС) зарекомендовал себя как один из независимых и самодостаточных центров формирующегося многополярного мира, заявил президент РФ Владимир Путин.
"Наш союз зарекомендовал себя как один из независимых и самодостаточных центров формирующегося многополярного мира и продолжает динамично развиваться", - сказал он на заседании Евразийского высшего экономического совета.
По его словам, в рамках заседания будет обсужден ряд новых важных решений, подготовленных советом к утверждению, направленных на дальнейшее углубление сотрудничества в различных сферах.