«Հիսուսը չէր համակերպվի սովի և միլիարդավոր մարդկանց տեղահանման հետ». Խամենեի
Իրանի Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին հրապարակել է Սուրբ ծննդյան տոնին նվիրված ուղերձ:
X-ում հրապարակված իր ուղերձում Այաթոլլահ Խամենեին հայտարարել է, որ եթե Հիսուս Քրիստոսն այսօր լիներ, նա անզիջում կերպով կպայքարեր ճնշման և գլոբալ ամբարտավանության ջատագովների դեմ:
«Եթե Հիսուսն այսօր մեր շարքերում լիներ, նա մի վայրկյան չէր տատանվի ճնշման և գլոբալ ամբարտավանության առաջնորդների դեմ պայքարում: Նա չէր համակերպվի սովի և միլիարդավոր մարդկանց տեղահանման հետ, որոնց հեգեմոն տերությունները մղում են դեպի պատերազմի, կոռուպցիայի և բռնության», - նշել է առաջնորդը։

"Jesus would not put up with starvation and the displacement of billions of people." Khamenei
Ali Khamenei, the supreme leader of the Islamic Revolution of Iran, has published a message dedicated to the Christmas holiday.
In his message published in X, Ayatollah Khamenei stated that if Jesus Christ were today, he would relentlessly fight against the advocates of oppression and global arrogance.
"If Jesus were in our ranks today, he would not hesitate for a second to fight against the leaders of oppression and arrogance. He would not put up with hunger and the displacement of billions of people who are driven by hegemonic powers to war, corruption, and violence," the leader said.