Թրամփը խորհրդանշական գրառում է կատարել
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեգնական գրառում է արել Կանադայի և Չինաստանի մասին։ Այս անգամ Թրամփը շատ ավելի սուր է արտահատվել երկրների և իր տեսլականի մասին։
Նա Կանադայի վարչապետին անվանել է նահանգապետ և շնորհավորել Սուրբ ծնունդը։
«Շնորհավորում եմ Կանադայի նահանգապետ Ջասթին Թրյուդոյի Սուրբ ծնունդը։ Կանադայում հարկերը քաղաքացիների համար չափազանց բարձր են, բայց եթե Կանադան դառնա մեր 51-րդ նահանգը, նրանց հարկերը կկրճատվեն ավելի քան 60%–ով, բիզնեսն անմիջապես կկրկնապատկվի, և նրանք պաշտպանված կլինեն ռազմական առումով», - գրել է Թրամփը իր Truth սոցցանցի էջում:
Նա նաև շնորհավորել է Չինաստանի զինվորականների Սուրբ ծնունդը, որոնք «սիրով, բայց ապօրինաբար շահագործում են Պանամայի ջրանցքը»։ Նախագահը շնորհավորել է նաև Գրենլանդիայի ժողովրդին և շեշտել, որ կղզին անհրաժեշտ է ԱՄՆ-ին՝ իր ազգային անվտանգության նպատակներին հասնելու համար:

Trump made a symbolic post
The newly elected US President, Donald Trump, made a sarcastic post about Canada and China. This time, Trump spoke sharply about the countries and his vision.
He called the Prime Minister of Canada the governor and congratulated him on Christmas.
"I congratulate Canadian Governor Justin Trudeau on his Christmas. Taxes in Canada are too high for citizens. Still, if Canada becomes our 51st state, their taxes will be cut by over 60%, businesses will double immediately, and they will be protected militarily," Trump wrote on his Truth social media page.
On Christmas, he also congratulated the Chinese military, which "lovingly but illegally operate the Panama Canal." The president congratulated the people of Greenland and stressed that the island is necessary for the United States to achieve its national security goals.