Իրանի նախագահը հանդիպել է հայ նահատակների ընտանիքների հետ
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը երեքշաբթի երեկոյան հանդիպել է «Սուրբ պաշտպանության շրջանի» երկու հայ նահատակների ընտանիքների հետ. հայտնում է Հայաստանում Իրանի դեսպանատունը։
Իրանի նախագահը զրուցել է նահատակ Օշավան Էյվոզյանի կնոջ՝ տիկին Նինա Հարթունյանի և նահատակ Գալիկ Թումանյանի մոր՝ տիկին Հասմիկ Միրզայան-Հարթունյանի հետ ու բարձր գնահատել ընտանիքների նվիրումը։
Փեզեշքիանը կարևորել է նահատակների սխրանքը՝ նրանց ծնողներին և կանանց համբերություն ու տոկունություն մաղթելով.
«Նրանք իրենց նախանձախնդրությամբ կողք-կողքի կանգնեցին մյուս հայրենակիցների հետ՝ պաշտպանելով Իրանի պատիվը»,- ասել է նա։

The President of Iran met with the families of Armenian martyrs
Iranian President Masoud Pezeshkian met with the families of two Armenian martyrs of the "Holy Defense Region" on Tuesday evening. The Embassy of Iran in Armenia informs.
The President of Iran talked with Mrs. Nina Hartunyan, the wife of martyr Oshavan Eivozyan, and Mrs. Hasmik Mirzayan-Hartunyan, the mother of martyr Galik Tumanyan, and highly appreciated the dedication of the families.
Pezeshkian emphasized the feat of the martyrs, wishing patience and endurance to their parents and wives.
"With their zeal, they stood side by side with other compatriots, protecting the honor of Iran," he said.