«Թուրքիան շարունակում է Զանգեզուրի միջանցքի շուրջ Ադրբեջանի հետ բանակցությունները». Ուրալօղլու
Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Աբդուլքադիր Ուրալօղլուն նշել է, որ Սիրիայի կարգավորման գործընթացն ավելի արագ կհաստատվի, եթե բարելավվեն տրանսպորտի և հաղորդակցությունների ոլորտում Թուրքիայի հարաբերությունները Սիրիայի հետ։
Նա ընդգծել է, որ Թուրքիան շարունակում է աշխատել տարբեր տրանսպորտային նախագծերի վրա, որոնք նպաստում են Կովկասի զարգացմանը։ Բացի այդ, Ուրալօղլուն նշել է, որ Թուրքիան ակտիվորեն աշխատում է Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղու և «Զանգեզուրի միջանցքի» նախագծերի իրականացման ուղղությամբ։ Նա նաև նշել է, որ Ադրբեջանի հետ շարունակվում են բանակցությունները «Զանգեզուրի միջանցքի» նախագծի շուրջ։
Նախարարը հայտարարել է, որ Թուրքիան ուժեղացնում է իր ազդեցությունը Կովկասի և Արևմտյան Ասիայի տրանսպորտային համակարգերում՝ ի շահ տարածաշրջանային առևտրի և հաղորդակցության։
Նա շեշտել է նաև, որ Թուրքիայի համար կարևոր է իրականացնել այս նախագծերը՝ երկրի տարածաշրջանային դերակատարությունը ամրապնդելու համար։

"Turkey continues negotiations with Azerbaijan over the Zangezur Corridor." Uraloglu
Abdulkadir Uraloglu, the Turkish Minister of Transport and Infrastructure, noted that the Syrian settlement process would be faster if Turkey's relations with Syria improved in terms of transport and communications.
He emphasized that Turkey continues to work on various transport projects that contribute to the development of the Caucasus. In addition, Uraloglu noted that Turkey is actively working towards implementing the Baku-Tbilisi-Kars railway and "Zangezuri Corridor" projects. He also said that the negotiations with Azerbaijan on the "Zangezur Corridor" project are ongoing.
The minister stated that Turkey is strengthening its influence in the transportation systems of the Caucasus and Western Asia to benefit regional trade and communication.