«Telegram-ն առաջին անգամ շահութաբեր է դարձել». Դուրով
Պավել Դուրովը հայտարարել է, որ Telegram-ը մոնետիզացիայից հետո երեք տարվա ընթացքում առաջին անգամ շահութաբեր է դարձել։
Մեսենջերի հիմնադրի խոսքով՝ 2024 թվականին Telegram Premium-ի օգտատերերի թիվը գերազանցել է 12 միլիոնը։
«Արդյունքում, Telegram-ի ընդհանուր եկամուտը 2024 թվականին գերազանցել է մեկ միլիարդ դոլարը, և մենք տարին փակում ենք ավելի քան 500 միլիոն դոլար կանխիկ պահուստներով՝ չհաշված կրիպտոակտիվները», - գրել է Դուրովը իր ալիքում:
Նրա կարծիքով՝ Telegram-ի օրինակը ցույց է տալիս, որ «սոցիալական ցանցերը կարող են հասնել ֆինանսական կայունության՝ մնալով անկախ և հարգելով օգտատերերի իրավունքները»:

"Telegram became profitable for the first time."
After monetization, Pavel Durov announced that Telegram became profitable for the first time in three years.
According to the messenger's founder, the number of Telegram Premium users exceeded 12 million in 2024.
"As a result, Telegram's total revenue in 2024 has exceeded one billion dollars, and we close the year with more than $500 million in cash reserves, excluding crypto assets," Durov wrote on his channel.
In his opinion, Telegram's example shows that "social networks can achieve financial stability while remaining independent and respecting the rights of users."