Զուրաբիշվիլին սպառնացել է «ռեժիմի անկմամբ»
Վրաստանի նախագահը Սալոմե Զուրաբիշվիլին իշխանություններին սպառնացել է «ռեժիմի անկմամբ», եթե իշխող կուսակցությունը մինչև դեկտեմբերի 29-ը չնշանակի նոր խորհրդարանական ընտրություններ։
«Ռեժիմի տապալումը երկխոսության, փոխզիջումների և զիջումների այլընտրանք է։ Եթե ​​ոչ, ապա ռեժիմը կընկնի»,- ասել է նա տեսաուղերձում։
Վրաստանի նախագահը հայտարարել է իր ղեկավարությամբ խորհրդի ստեղծման մասին, որը պետք է երկիրը նախապատրաստի նոր ընտրությունների։
«Ընդդիմադիր կուսակցությունների հետ հանդիպումից հետո պատրաստվում է փաստաթուղթ, որը նկարագրելու է բոլոր այն պայմանները, որոնք նվազագույնն անհրաժեշտ են շուտով նոր ընտրությունների անցկացման համար»,- ասել է Զուրաբիշվիլին։
Միաժամանակ՝ նա վստահեցրել է, որ նախագահ կմնա նույնիսկ դեկտեմբերի 29-ից հետո, երբ կլրանա իր պաշտոնավարման ժամկետը։

Zurabishvili threatened with "the fall of the regime."
Georgia's president, Salome Zurabishvili, threatened the authorities with the "fall of the regime" if the ruling party does not schedule new parliamentary elections by December 29.
"The regime overthrow is an alternative to dialogue, compromises, and concessions. If not, the regime will fall," she said in a video message.
The Georgian president announced the creation of a council under her leadership, which should prepare the country for new elections.
"After the meeting with the opposition parties, a document is being prepared to describe all the minimum conditions necessary for holding new elections soon," Zurabishvili said.
At the same time, she assured that she would remain president even after her term of office expires on December 29.