Խերսոնի մարզում շուրջ 60 հազար սպառող մնացել է առանց լույսի
РИА-ի փոխանցմամբ՝ Ուկրաինայի իշխանությունները պնդում են, որ Խերսոնի մարզի՝ Ուկրաինայի վերահսկողության տակ գտնվող հատվածում պայթյունների հետևանքով վնասվել են կենսական ենթակառուցվածքների մի շարք օբյեկտներ։ Ըստ տեղեկությունների՝ շուրջ 60 հազար սպառող մնացել է առանց էլեկտրականության:
Ինչպես պնդում է Կիևի կողմից նշանակված տարածաշրջանային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Ալեքսանդր Պրոկուդինը, վնասվել են կրիտիկական ենթակառուցվածքի օբյեկտներ՝ չհստակեցնելով, թե կոնկրետ ինչի մասին է խոսքը: Նրա տվյալներով՝ առանց էլեկտրամատակարարման է մնացել տարածաշրջանի 60 հազար բաժանորդ։ Էներգետիկները վթարավերականգնողական աշխատանքներ են իրականացնում։
Ավելի վաղ Պրոկուդինը հայտնել էր, որ հարձակման հետևանքով պայթյուններ են որոտացել ուրբաթ գիշերը՝ Խերսոնի բոլոր շրջաններում:

В Херсонской области без электричества остались около 60 тысяч потребителей
По данным РИА, власти Украины утверждают, что в результате взрывов в подконтрольной Украине части Херсонской области пострадал ряд объектов жизненно важной инфраструктуры. По данным, около 60 тысяч потребителей остались без электричества.
По словам назначенного Киевом главы областной военной администрации Александра Прокудина, повреждены объекты критически важной инфраструктуры, не уточнив, о чем именно идет речь. Энергетики проводят аварийно-восстановительные работы.
Ранее Прокудин сообщал, что в результате теракта в пятницу вечером во всех районах Херсона прогремели взрывы.