ԱՄՆ-ն պատրաստվում է հայտարարել Ուկրաինային նոր ռազմական օգնության մասին
Reuters-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը նախատեսում է առաջիկա օրերին հայտարարել Ուկրաինայի անվտանգության աջակցման վերջին փաթեթի մասին՝ օգտագործելով այդ նպատակով նախատեսված մնացած միջոցները։
Փաթեթը կներառի ՀՕՊ համակարգերի հրթիռներ և հրետանային զինամթերք։ Սակայն դրա ամբողջական կազմը կհրապարակվի պաշտոնական հայտարարության ժամանակ։ Փաթեթի ընդհանուր արժեքը գնահատվում է մոտ 1.2 միլիարդ դոլար։
Այս փաթեթը, հնարավոր է, ԱՄՆ-ի վերջին քայլերից կլինի Ուկրաինային ուղղակի ռազմական աջակցություն տրամադրելու ուղղությամբ։

The US is going to announce new military aid to Ukraine
According to Reuters, US President Joe Biden's administration plans to announce Ukraine's latest security support package in the coming days, using the remaining funds for this purpose.
The package will include anti-aircraft missiles and artillery ammunition. However, its complete composition will be announced during the official announcement. The total value of the package is estimated at 1.2 billion dollars.
This package may be one of the last steps the USA is taking toward providing direct military support to Ukraine.