ԱՄՆ-ը պատժամիջոցներ է սահմանել Վրաստանի ՆԳ նախարարի նկատմամբ
ԱՄՆ-ը պատժամիջոցներ է սահմանել Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Վախթանգ Գոմելաուրիի և Հատուկ առաջադրանքների դեպարտամենտի փոխտնօրեն Միրզա Կեզևաձեի նկատմամբ. հայտնում է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարությունը։
Պատճառը «Օտարերկրյա ազդեցության մասին» օրենքի ընդունման հետ կապված բողոքի ցույցերի ընթացքում ընդդիմության առաջնորդների, ակտիվիստների նկամտմամբ բռնություններն են, որ ըստ ԱՄՆ-ի, համակարգել են Գոմելաուրին ու Կեզևաձեն։
Գոմելաուրին և Կեզևաձեն ըստ ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության, պաշտոնավարման ընթացքում մարդու իրավունքների լուրջ խախտումներ են թույլ տվել։

The USA imposed sanctions on the Minister of Internal Affairs of Georgia
The US Treasury Department reports that the USA imposed sanctions on the Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, and the Deputy Director of the Department of Special Tasks, Mirza Kezevadze.
The reason is the violence during the protests related to adopting the "Foreign Influence" law, which was connivanced by opposition leaders and activists and, according to the US, coordinated by Gomelauri and Kezevadze.
According to the US Treasury Department, Gomelauri and Kezevadze committed serious human rights violations during their tenure.