Իրանի ԱԳՆ-ն դատապարտել է Իսրայելի կողմից Եմենի ենթակառուցվածքների վրա իրականացված հարձակումները՝ դրանք որակելով որպես «միջազգային իրավունքի և ՄԱԿ-ի կանոնադրության կոպիտ խախտում»։
«Սիոնիստական ռեժիմի հանցագործություններն իրականացվում են Միացյալ Նահանգների անվերապահ աջակցությամբ։ Վաշինգտոնը մեղսակից է Թել Ավիվի ապօրինի գործողություններին և պատերազմական հանցագործություններին»,- Al Jazeera–ի փոխանցմամբ նշել է Իրանի ԱԳՆ խոսնակ Էսմայիլ Բաղաին։
Նա ընդգծել է, որ Իրանը շարունակելու է հանդես գալ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման և ագրեսիայի կանխման օգտին՝ պահանջելով միջազգային հանրությունից հստակ դիրքորոշում որդեգրել Եմենի խաղաղ բնակչության պաշտպանության գործում։

Iran condemns Israel's attack on Yemen
Iran's Foreign Ministry condemned the attacks carried out by Israel on the infrastructure of Yemen, describing them as "gross violations of international law and the UN Charter."
"The crimes of the Zionist regime are carried out with the unconditional support of the United States. "Washington is complicit in Tel Aviv's illegal actions and war crimes," Iranian Foreign Ministry spokesman Esmail Baghai said, according to Al Jazeera.
He emphasized that Iran will continue to advocate for the establishment of peace in the region and the prevention of aggression, demanding the international community adopt a clear position in protecting the civilian population of Yemen.