Միլլերն անդրադարձել է հայ-թուրքական և հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի խոսնակ Մեթյու Միլլերը ԱՄՆ արտաքին քաղաքականության վերջին զարգացումները և ընթացիկ իրադարձությունները ամփոփելիս անդրադարձել է նաև հայ-թուրքական հարաբերություններին, հայ-ադրբեջանական բանակցություններին ու Ադրբեջանի բանտերում պահվող հայ գերիների հարցերին
«Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների վերաբերյալ պարբերաբար շփումներ ենք ունենում երկու կողմերի պաշտոնյաների հետ», - նշել է Միլլերը
«Ինչպես նաև մենք հետևողականորեն կոչ ենք անում Ադրբեջանին հարգել երկրում ապրող բոլոր մարդկանց, այդ թվում՝ բանտարկյալների մարդու իրավունքները և հիմնարար ազատությունները։ Մենք միշտ քայլեր ենք ձեռնարկում, երբ տեսնում ենք, որ Ադրբեջանում չեն հարգում մարդու հիմնական իրավունքները և մենք կշարունակենք վարել այս քաղաքականությունը», - ավելացրել է պետդեպի խոսնակը:

Miller referred to Armenian-Turkish and Armenian-Azerbaijani relations
Matthew Miller, the spokesperson of the US State Department, while summarizing the latest developments of the US foreign policy and current events, also referred to the Armenian-Turkish relations, the Armenian-Azerbaijani negotiations, and the issues of the Armenian prisoners held in the prisons of Azerbaijan.
"We regularly communicate with the officials of both sides regarding the relations between Armenia and Turkey," Miller said
"Also, we consistently call on Azerbaijan to respect the human rights and fundamental freedoms of all people living in the country, including prisoners. We always take steps when we see that basic human rights are not respected in Azerbaijan, and we will continue to pursue this policy," added the spokesperson of the State Department.