«Երևանն ու Բաքուն հաջողությամբ շարժվում են դեպի երկկողմ հարաբերությունների կարգավորում»․ Գերասիմով
ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական բանակցություններին՝ նշելով, որ ՌԴ-ն Անդրկովկասում կառուցողական միջոցներ է ձեռնարկում, և դրա շնորհիվ Բաքուն ու Երևանը հաջողությամբ շարժվում են դեպի երկկողմ հարաբերությունների կարգավորում։
«Ի հակակշիռ Արևմուտքի կործանարար գործողությունների՝ Ռուսաստանն այս տարածաշրջանում կառուցողական քայլեր է անում։ Մեր պետության ջանքերի շնորհիվ ակնհայտ է Բաքվի և Երևանի դրական առաջխաղացումը երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ», – ասել է Գերասիմովը։
Նա նաև նշել է, որ արդեն ավարտվել է Ադրբեջանի Ղազախի շրջանի և Հայաստանի Տավուշի մարզի միջև սահմանազատման ամենաբարդ հատվածներից մեկը։

Начальник Генерального штаба Вооруженных Сил России Валерий Герасимов коснулся армяно-азербайджанских переговоров, отметив, что Российская Федерация принимает конструктивные меры в Закавказье, и благодаря этому Баку и Ереван успешно продвигаются к урегулированию двусторонних отношений.
«В отличие от деструктивных действий Запада, Россия предпринимает конструктивные шаги в этом регионе. Благодаря усилиям нашего государства налицо позитивный прогресс Баку и Еревана в направлении нормализации двусторонних отношений ", - сказал Герасимов.
Он также отметил, что один из сложнейших участков демаркации между Газахским регионом Азербайджана и Тавушской областью Армении уже завершен.