«Շատ կանադացիներ ցանականում են, որ Կանադան դառնա ԱՄՆ նահանգ». Թրամփ
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, թե շատ կանադացիներ ցանկանում են, որ այդ երկիրը դառնա ԱՄՆ 51-րդ նահանգը․
«Ոչ ոք չի կարող պատասխանել, թե ինչու ենք մենք Կանադային սուբսիդավորում տարեկան ավելի քան 100 մլն դոլարի չափով: Անիմաստ է։ Շատ կանադացիներ ցանկանում են, որ Կանադան դառնա 51-րդ նահանգը: Նրանք մեծապես կխնայեին հարկերի և ռազմական պաշտպանության վրա: Կարծում եմ՝ հիանալի գաղափար է 51-րդ նահանգը»,- գրել է նա իր սոցցանցի էջում։
Ավելի վաղ Դոնալդ Թրամփը կատակով Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին անվանել էր «Կանադայի մեծ նահանգի նահանգապետ»։

Новоизбранный президент США Дональд Трамп заявил, что многие канадцы хотят, чтобы эта страна стала 51-м штатом США.
«Никто не может ответить, почему мы субсидируем Канаду в размере более 100 миллионов долларов в год. Это бессмысленно. Многие канадцы хотят, чтобы Канада стала 51-м штатом. Они бы много сэкономили на налогах и военной обороне. Я думаю, что 51-й штат — это отличная идея», — написал он на своей странице в социальной сети.
Ранее Дональд Трамп в шутку назвал премьер-министра Канады Джастина Трюдо "губернатором крупного штата Канада".