«Հայաստանը չի դիմանա սպառազինությունների մրցավազքին». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Հայաստանը չի կարող դիմակայել սպառազինությունների մրցավազքին, անգամ՝ Արևմուտքի օգնությամբ։ «Հայաստանը մեզ հետ սպառազինությունների մրցավազքին չի դիմանա, նույնիսկ, եթե Արևմուտքից մեծ մասը ստանում է անվճար կամ վարկով»,- ասել է Ալիևը Կիսելյովին տված հարցազրույցում։ Նրա խոսքով, այս իրավիճակը «կործանարար ճանապարհ է» Հայաստանի համար։
Ալիևը նաև անդրադարձել է Հայաստանին Ֆրանսիայի մատակարարած զենքին՝ նշելով, թե ֆրանսիական CAESAR ինքնագնաց հրետանային կայանքները չեն կարող հակակշռել Ադրբեջանի զինուժի ուժը. «Այն զենքը, որը Մակրոնի կառավարությունը մատակարարում է Հայաստանին, հարձակողական մահաբեր սպառազինություն է: Այն գործնական վտանգ է ներկայացնում Ադրբեջանի համար, չենք կարող անտարբեր լինել»,- ասել է նա։։
Ըստ նրա՝ Հայաստանը պետք է հասկանա, որ ոչ ոք չի աջակցի նրան, եթե նա սադրանքներ սկսի Ադրբեջանի դեմ. «Եթե նրանք մեր դեմ հերթական սադրանք ծրագրեն, նրանց ոչ ոք չի օգնի»,- ասել է նա՝ վստահեցնելով, որ ԱՄՆ-ն և Ֆրանսիան չեն օգնի Հայաստանին Բաքվի դեմ սադրանքների դեպքում։

«Армения не выдержит гонки вооружений». Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Армения не сможет противостоять гонке вооружений даже с помощью Запада. "Армения не выдержит с нами гонку вооружений, даже если большую ее часть получит от Запада бесплатно или в кредит", - заявил Алиев в интервью Киселеву. По его словам, данная ситуация является «разрушительным путем» для Армении.
Алиев коснулся также вооружения, поставляемого в Армению Францией, отметив, что французские самоходно-артиллерийские установки CAESAR не могут уравновесить силу азербайджанских вооруженных сил. "Оружие, которое правительство Макрона поставляет в Армению, является наступательным летальным оружием. Оно представляет практическую угрозу для Азербайджана, мы не можем быть равнодушными", - сказал он.
По его словам, Армения должна понять, что ее никто не поддержит, если она начнет провокации против Азербайджана. "Если они планируют очередную провокацию против нас, никто им не поможет", - сказал он, заверив, что США и Франция не помогут Армении в случае провокаций против Баку.