Պեսկովն անդրադարձել է Ուկրաինայում խաղաղապահների տեղակայման հնարավորությանը
ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիրտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը շարունակում է «հատուկ գործողությունն» Ուկրաինայում, և բանակցությունների մասին խոսք չկա:
«Խաղաղապահների տեղակայումը հնարավոր է միայն հակամարտության կողմերի համաձայնությամբ»,- ասել է նա՝ անդրադառնալով դիտարկմանը, թե խաղաղապահ զորակազմ մտցնելու անվան տակ Արևմուտքը մտադիր է օկուպացնել Ուկրաինան։ «Ուկրաինայում խաղաղապահների մասին խոսելը վաղաժամ է»,- ասել է նա։
Պեսկովի խոսքով, Կիևը նախկինի պես հրաժարվում է Ռուսաստանի հետ բանակցություններից . «Հնարավոր բանակցությունները կարող են հիմնվել ստամբուլյան համաձայնագրերի վրա»,- ասել է նա։
Խոսելով Սիրիայում ռուսական ռազմաբազաների մասին՝ Պեսկովը նշել է, որ այս հարցում Մոսկվայում դեռևս վերջնական որոշում չկա։

Peskov referred to the possibility of deployment of peacekeepers in Ukraine
The spokesman of the Russian President, Dmitry Peskov, stated that Russia continues its "special operation" in Ukraine, and there is no question of negotiations.
"The deployment of peacekeepers is possible only with the parties' agreement to the conflict," he said, referring to the observation that the West intends to occupy Ukraine by introducing peacekeeping troops. "It is premature to talk about peacekeepers in Ukraine," he said.
According to Peskov, Kyiv refuses to negotiate with Russia as before. "Possible negotiations can be based on the Istanbul agreements," he said.
Speaking about the Russian military bases in Syria, Peskov noted that there is still no final decision in Moscow on this matter.