ԱՄՆ-ն վիզային սահմանափակումներ է մտցրել վրացի պաշտոնյաների նկատմամբ
«Պետական դեպարտամենտն այսօր հայտարարել է վիզային սահմանափակումների լրացուցիչ գործողությունների մասին, որն արգելում է վիզաների տրամադրումը նրանց, ովքեր պատասխանատու են կամ մասնակից են Վրաստանում ժողովրդավարության խաթարմանը», - ասված է Պետդեպարտամենտի հայտարարության մեջ:
Սահմանափակումները տարածվում են 20 մարդու վրա, այդ թվում՝ նախարարների, իրավապահ և հատուկ ծառայությունների աշխատակիցների, ինչպես նաև անհատների վրա:
«ԱՄՆ-ն դատապարտում է ցուցարարների, զլմ-ների ներկայացուցիչների, իրավապաշտպանների և ընդդիմության գործիչների նկատմամբ բռնության կիրառումը», - ասվում է հայտարարության մեջ:

The US has imposed visa restrictions on Georgian officials
"The State Department today announced additional visa restriction actions that prohibit the issuance of visas to those responsible for or complicit in undermining democracy in Georgia," the State Department said in a statement.
The restrictions apply to 20 people, including ministers, law enforcement, special services officers, and individuals.
"The United States condemns the use of violence against protesters, representatives of mass media, human rights defenders, and opposition figures," the statement said.