Սիրիայի բանտում հայտնաբերվել է 7 ամիս անհետ կորած համարվող ամերիկացին
Ամերիկացի Թրեվիս Թիմերմանը, որ 7 ամիս անհետ կորած էր համարվում, հայտնաբերվել է Սիրիայում բանտում. հայտնում է CBS News-ը Radar Armenia-ին։
Նրան այնտեղ պահել են ավելի քան կես տարի: Նա նշել է, որ ձերբակալվել է Սիրիա մուտք գործելիս՝ 7 ամիս առաջ, մեկ ամիս հարևան Լիբանանում անցկացնելուց հետո: Թիմերմանը հայտնել է, որ երկուշաբթի օրը երկու տղամարդ, զինված AK-47 ինքնաձիգներով, մուրճով կոտրել են իր բանտի դուռը․ «Իմ դուռը կոտրվեց, դա ինձ արթնացրեց։ Ես մտածեցի, որ մարտերը կարող են ավելի ակտիվ լինել, բայց երբ դուրս եկանք, ոչ մի դիմադրություն չկար, իրական մարտեր չկային»։
Նա պատմել է, որ բանտից դուրս է եկել մեծ խումբ մարդկանց հետ, փորձել է շարժվել դեպի Հորդանան: Նրա խոսքով՝ բանտից դուրս գալուց հետո «վախի մի քանի ակնթարթ է ապրել» և իրականում չի գիտակցել, որ ազատության մեջ է:

Американец Трэвис Тиммерман, считавшийся пропавшим без вести 7 месяцев, был найден в тюрьме в Сирии. Об этом сообщает CBS News ресурсу Radar Armenia.
Его продержали там более полугода. Он сказал, что был арестован при въезде в Сирию после того, как провел месяц в соседнем Ливане,Тиммерман рассказал , что в понедельник двое мужчин, вооруженных автоматами АК-47 взломали дверь его камеры. «Мою дверь взломали, и это разбудило меня. Я думал, что идут активные бои, но когда мы вышли, не было ни сопротивления, ни настоящего боя».
Он рассказал, что вышел из тюрьмы с большой группой людей и попытался перебраться в Иорданию. По его словам, после выхода из тюрьмы он "испытал несколько мгновений страха" и толком не осознавал, что на свободе.