Բայդենը կհամաների մոտ 1500 մարդու
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ներում կշնորհի մոտ 1500 հոգու՝ մեղմացնելով դատավճիռը։ Ներում կշնորհվի նաև ոչ բռնի հանցագործությունների համար դատապարտված 39 հոգու. հայտնում է CNN-ը։
Ըստ լրատվամիջոցի՝ սա նշանակում է նախագահական ներման իրավունքի լայն կիրառում Բայդենի վարչակազմի պաշտոնավարման ավարտից ընդամենը մի քանի շաբաթ առաջ:
«Նրանք մարդիկ են, որոնք աշխատանք են ստացել, բարձրացրել իրենց կրթական մակարդակը, հոգ տարել իրենց երեխաների և ընտանիքի անդամների մասին և իսկապես ինտեգրվել իրենց համայնքների կյանքին»,- CNN-ին ասել է վարչակազմի խոսնակը՝ հավելելով․
«Նրանց մեջ կան մարդիկ, որոնք բախվել են կյանքի անհավանական դժվարությունների և այժմ իսկապես ձգտում են հաղթահարել այդ դժվարությունները»:

Biden will match about 1,500 people
US President Joe Biden will pardon about 1,500 people, softening their sentences. CNN reports that 39 people convicted of non-violent crimes will also receive amnesty.
According to the media outlet, this means a wide-ranging exercise of presidential pardon power just weeks before the Biden administration's term ends.
"They are people who have gotten jobs, advanced their education levels, taken care of their children and family members, and integrated into the life of their communities," an administration spokesperson told CNN, adding: