G7-ը «լիովին կաջակցի» Սիրիայի կառավարությանը
Կանադայի, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Ճապոնիայի, Մեծ Բրիտանիայի և ԱՄՆ-ի առաջնորդները պատրաստ են աջակցել Սիրիայում «ներառական» կառավարության անցմանը. ասվում է G7-ի հայտարարության մեջ։
«Մենք պատրաստ ենք աջակցել անցումային գործընթացին, որը կհանգեցնի վստահելի ու ներառական կառավարման, ինչը երաշխավորում է օրենքի գերակայության հանդեպ հարգանքը, մարդու, ներառյալ՝ կանանց, իրավունքները, բոլոր սիրիացիների պաշտպանությունը», - ասվում է հայտարարության մեջ:
«Մեծ յոթնյակը կաշխատի և լիովին կաջակցի Սիրիայի ապագա կառավարությանը, որը կհամապատասխանի այդ չափանիշներին և այդ գործընթացի արդյունքներին», - նշված է հաղորդագրությունում։
Մեծ յոթնյակի առաջնորդները նաև կոչ են արել բոլոր կողմերին՝ «պահպանել Սիրիայի տարածքային ամբողջականությունն ու ազգային միասնությունը և հարգել նրա անկախությունն ու ինքնիշխանությունը»։

The G7 will "fully support" the Syrian government
The G7 statement states that the leaders of Canada, France, Germany, Italy, Japan, Great Britain, and the USA are ready to support the transition of an "inclusive" government in Syria.
"We are ready to support a transition process that will lead to credible and inclusive governance that guarantees respect for the rule of law, human rights, including women's rights, and the protection of all Syrians," the statement said.
"The G7 will work with and fully support the future government of Syria that meets those standards and the results of that process," the statement said.
The G7 leaders also called on all parties to "maintain Syria's territorial integrity and national unity and respect its independence and sovereignty."