«Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև պատերազմի գործոն չկա». Հաջիև
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևն անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական բանակցություններին՝ նշելով, թե դրանք ընթանում են երկու երկրների ԱԳ նախարարությունների միջև։
APA-ի փոխանցմամբ՝ Հաջիևն ասել է, որ բաց են մնում որոշակի հարցեր, որոնք նույնպես քննարկվում են աշխատանքային կարգով.
«Երկու երկրների միջև այլևս պատերազմի գործոն չկա: Ադրբեջանը լիովին ապահովել է իր տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը։ Հայկական օկուպացիոն ուժերը նույնպես դուրս են բերվել Ադրբեջանի տարածքից»,- հավելել է Հիքմեթ Հաջիևը։

"There is no war factor between Armenia and Azerbaijan." Hajiev
The assistant to the President of Azerbaijan, Hikmet Hajiyev, referred to the Armenian-Azerbaijani negotiations, noting that they are ongoing between the foreign ministries of the two countries.
According to APA, Hajiyev said that specific issues remain open and are discussed in the working order.
"There is no longer a factor of war between the two countries. Azerbaijan has fully ensured its territorial integrity and sovereignty. The Armenian occupation forces were also withdrawn from the territory of Azerbaijan," Hikmet Hajiyev added.