«Հունվարի 20-ից աշխարհում ամեն ինչ էապես կփոխվի». Կոբախիձե
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտարարել է, որ Թրամփի երդմնակալությունից հետո տարածաշրջանը զգալիորեն կհանդարտվի։
«Կարծում եմ՝ հունվարի 20-ից աշխարհում ամեն ինչ էապես կփոխվի, այդ թվում՝ մեր տարածաշրջանը, որը հանդարտվելու է։ Իհարկե, մենք սպասում ենք ԱՄՆ նախագահի երդմնակալությանը։ Հուսով ենք՝ հունվարի 20-ից տարածաշրջանը զգալիորեն կհանդարտվի, և դա դրական ազդեցություն կունենա մեր երկրի վրա»,- այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։
Նրա խոսքով՝ վրաց հասարակությունը մեծ լավատեսությամբ է սպասում ԱՄՆ նոր նախագահի երդմնակալությանը, որին Սալոմե Զուրաբիշվիլին չի մասնակցի, քանի որ դեկտեմբերի 29-ին լրանում է նրա պաշտոնավարման ժամկետը.
«Նրա համար Ամերիկայի նախագահի երդմնակալությունն ընդհանրապես նշանակություն չունի։ Կարծում եմ՝ ամեն ինչ շատ լավ կլինի»,- ասել է Կոբախիձեն։

"From January 20, everything in the world will change significantly." Kobakhidze
Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze stated that the region will calm down significantly after Trump's inauguration.
"Everything in the world will change significantly from January 20, including our region, which will calm down. Of course, we are waiting for the inauguration of the US president. We hope that the region will calm down significantly from January 20, and this will positively impact our country," Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze said in a briefing.
According to him, Georgian society is very optimistically waiting for the inauguration of the new US president, but Salome Zurabishvili will not participate because her term of office expires on December 29.
"For him, the inauguration of the American president is unimportant. I think everything will be fine," said Kobakhidze.