Սիրիական բանակը հայտարարել է Բաշշար ալ-Ասադի կառավարության տապալման մասին
Սիրիական բանակի հրամանատարությունը հայտարարություն է տարածել նախագահ Բաշար ալ-Ասադի վարչակարգի տապալման մասին։
Սիրիական բանակի հրամանատարության հայտարարությունը հրապարակվել է 2024 թվականի դեկտեմբերի 8-ի կիրակի առավոտյան՝ զինված խմբավորումների կողմից Դամասկոսի գրավումից և Բաշար ալ-Ասադի՝ երկրից հեռանալուց հետո, գրում է IRNA-ն։
Արեւմտյան եւ արաբական լրատվամիջոցներն այսօր առավոտյան հրապարակել են Սիրիայից Բաշար Ասադի փախուստի եւ երկրի մայրաքաղաք Դամասկոս զինված խմբավորումների մուտքի մասին հաղորդումները։ Al-Mayadeen հեռուստաալիքը, վկայակոչելով Reuters-ը, հաղորդում է, որ զինված խմբավորումները մտել են Դամասկոս՝ առանց քաղաքում բանակի ներկայության ապացույցների։

The Syrian army announced the overthrow of Bashar al-Assad's government
The statement of the command of the Syrian army was published on the morning of Sunday, December 8, 2024, after the capture of Damascus by armed groups and the departure of Bashar al-Assad from the country, writes IRNA.
This morning, the Western and Arab media published reports about the escape of Bashar Assad from Syria and the entry of armed groups into the country's capital, Damascus. The Al-Mayadeen TV channel, citing Reuters, reported that the armed groups entered Damascus without evidence of the army's presence in the city.