Սպիտակ տունը Կիևին հազարավոր արկեր ու հրթիռներ է խոստացել
ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանն Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Երմակի հետ հանդիպման ընթացքում խոստացել է Կիևին մինչև 2025 թ հունվարի կեսը հարյուր հազարավոր արկեր, հազարավոր հրթիռներ և հարյուրավոր զրահատեխնիկա տրամադրել. հայտնում է Guardian թերթը՝ վկայակոչելով իր տրամադրության տակ եղած ճեպազրույցը:
Radar Armenia-ին հայտնի դարձավ, որ ԱՄՆ-ը նաև խոստանում է աջակցել Ուկրաինային կադրային խնդիրների լուծման հարցում՝ առաջարկելով զորքերը վարժեցնել Ուկրաինայի տարածքից դուրս։ Դա տեղի է ունենում գրեթե ավարտված 20 միլիարդ դոլարի վարկերի տրամադրման հետ մեկտեղ, որոնք կապահովվեն Ռուսաստանի անշարժացած սուվերեն ակտիվներից ստացված եկամուտներով:
Միացյալ Նահանգները նախատեսում է առաջիկա շաբաթներին սահմանել նոր պատժամիջոցներ, որոնք ուղղված են լինելու նրան, որ դժվարացնեն Ռուսաստանի՝ ռազմական հնարավորությունները պահելու կարողությունը։

The Guardian newspaper, citing the briefing at its disposal, reports that during the meeting with the head of the office of the President of Ukraine, Andriy Yermak, the national security adviser of the US President, Jake Sullivan, promised to provide Kyiv with hundreds of thousands of shells, missiles, and armored vehicles by mid-January 2025.
Radar Armenia found out that the USA also promises to support Ukraine in solving personnel problems by offering to train troops outside Ukraine's territory. This comes alongside the nearly completed $20 billion in loans backed by proceeds from Russia's frozen sovereign assets.
The United States plans to impose new sanctions in the coming weeks to hamper Russia's ability to maintain military capabilities.