«Մերձավոր Արևելքում դժոխք կսկսվի, եթե գերիները ազատ չարձակվեն». Թրամփ
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ՀԱՄԱՍ շարժմանը «դժոխային հատուցում» է սպասվում, եթե պաղեստինյան շարժումը միակողմանիորեն ազատ չարձակի իսրայելցի գերիներին իր՝ մինչև 2025 թվականի հունվարի 20-ի երդմնակալության արարողությունը:
«Եթե իսրայելցի պատանդները ազատ չարձակվեն մինչև 2025 թվականի հունվարի 20-ը, այն օրը, երբ ես հպարտությամբ կստանձնեմ ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը, Մերձավոր Արևելքում դժոխք կսկսվի, և նրանք, ովքեր պատասխանատու են մարդկության դեմ այդ վայրագությունների համար, ստիպված կլինեն վճարել դրա համար», - ընդգծել Է Թրամփը, որի խոսքը փոխանցում է Associated Press-ը:
Նա նաև հավելել է, որ Գազայի հանցագործությունների համար պատասխանատուները «խիստ կտուժեն» և կոչ է արել «հենց հիմա» ազատ արձակել գերիներին:

"Hell will break out in the Middle East if the prisoners are not released." Trump
US President-elect Donald Trump has announced that Hamas will face "retribution from hell" if the Palestinian movement does not unilaterally release Israeli prisoners before his inauguration on January 20, 2025.
"If the Israeli hostages are not released by January 20, 2025, the day I proudly assume the office of President of the United States, hell will break out in the Middle East, and those responsible for these atrocities against humanity will have to pay for it," emphasized Trump, whose speech is transmitted by the Associated Press.
He also added that those responsible for the crimes in Gaza would "suffer greatly" and called for the release of the prisoners "right now."