Թրյուդոն ճաշել է Թրամփի հետ
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփին խոստացել է խստացնել վերահսկողությունը համատեղ սահմանին, որը երկար ժամանակ մնացել է անպաշտպան։ Reuters-ի փոխանցմամբ, այս մասին կիրակի օրը հայտնել է կանադացի բարձրաստիճան պաշտոնյան:
Թրյուդոն ուրբաթ մեկնել է Ֆլորիդա՝ Թրամփի հետ ճաշելու համար։ Նա  խոստացել է նվազեցնել Կանադայի ներմուծման սակագները, եթե Օտտավան չխոչընդոտի միգրանտների և թմրանյութերի սահմանը հատելուն:
Կանադան արտահանվող բոլոր ապրանքների և ծառայությունների 75%-ը ուղարկում է Միացյալ Նահանգներ, իսկ սակագները լուրջ վնաս կհասցնեն տնտեսությանը:

Trudeau had lunch with Trump
Canadian Prime Minister Justin Trudeau has promised the newly elected US President Donald Trump to tighten control over the joint border, which has remained unprotected for a long time. According to Reuters, a senior Canadian official reported this on Sunday.
Trudeau traveled to Florida on Friday to have lunch with Trump. He has promised to lower tariffs on Canadian imports if Ottawa does not prevent migrants and drugs from crossing the border.
Canada sends 75% of all goods and services it exports to the United States, and tariffs would severely damage the economy.