Ասադն ու Փեզեշքիանը հեռախոսազրույց են ունեցել
Սիրիական կողմի հաղորդագրությա համաձայն՝ հեռախոսազրույց են ունեցել նախագահ Բաշար Ասադը և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը։ Կողմերը քննարկել է տարածաշրջանում տեղի ունեցող վերջին զարգացումները և ահաբեկչության դեմ պայքարում երկու երկրների համագործակցությունը:
Ըստ Ասադի՝ շարունակվող էսկալացիան նպատակ ունի Ամերիկայի շահերից ու նպատակներից ելնելով քարտեզները վերաձևելու։
Իրանի նախագահն էլ իր աջակցությունն է հայտնել Սիրիայի և ահաբեկչության դեմ պայքարում երկրի գործողություններին։
«Սիրիայի տարածքային ամբողջականությանը վնաս հասցնելը հարված է տարածաշրջանին, նրա երկրների կայունությանն ու միասնությանը»,- ասել է Փեզեշքիանը։

According to the Syrian report, President Bashar Assad and Iranian President Masoud Pezeshkian had a telephone conversation. The parties discussed the latest developments in the region and the cooperation of the two countries in the fight against terrorism.
According to Assad, the ongoing escalation aims to redraw the maps based on America's interests and goals.
The Iranian president also expressed his support for Syria and the country's actions in the fight against terrorism.
"Damaging the territorial integrity of Syria is a blow to the region, stability, and unity of its countries," said Pezeshkian.