Հակակառավարական ուժերը գրավել են Հալեպը. BBC
Սիրիացի ապստամբները գրավել են Հալեպը և շարունակել հարձակումը դեպի հարավ։ Այս մասին հաղորդում է BBC-ն: Ռուսական ավիացիան շարունակում է գրոհել այն տարածքները, որոնք չեն վերահսկվում Ասադի ռեժիմի կողմից։
Ընդդիմության ուժերը գտնվում են Սիրիայի մեծությամբ չորրորդ քաղաքի՝ Համմայի մոտակայքում գտնվող գյուղական վայրերում, հայտնում է Մեծ Բրիտանիայում տեղակայված Մարդու իրավունքների մոնիթորինգի սիրիական կենտրոնը:
SOHR-ի դիտորդները հայտնել են, որ վերջին մի քանի ժամվա ընթացքում Բաշար Ասադի կառավարությունը զգալի ուժեր է ուղարկել և պաշտպանական գիծ է ստեղծում Թայբաթ Ալ-Իմամ քաղաքում և Հաթաբ և Սուրան գյուղերում՝ Համա նահանգի հյուսիսում, ինչպես նաև Աս-Սուկայլաբիա և Մահրադա քաղաքներում, որտեղ հիմնականում քրիստոնյաներ են բնակվում, նահանգի հյուսիս-արևմուտքում:
Կառավարական զորքերը դուրս են եկել Հալեպից: Սիրիայի մեծությամբ երկրորդ քաղաքը գրեթե ամբողջությամբ վերահսկում է սիրիական ընդդիմությունը, որի գլխավոր տարրերն են «Հայաթ Թահրիր աշ-Շամ» շարժումը և թուրքամետ կազմավորումները: Բացառություն են կազմում Հալեպի այն շրջանները, որոնք գտնվում են քրդական ուժերի վերահսկողության տակ։
Իդլիբն ու Համման գտնվում են Հալեպից հարավ։ Ընդդիմադիր ուժերը վերահսկողություն են պահպանում Իդլիբ քաղաքի հյուսիս-արևմտյան հատվածի և հարակից նահանգի մեծ մասի նկատմամբ:

Syrian rebels captured Aleppo and continued their attack to the south. The BBC reports that Russian aviation continues to attack areas not controlled by the Assad regime.
Opposition forces are in rural areas near Hamma, Syria's fourth-largest city, according to the UK-based Syrian Observatory for Human Rights.
SOHR monitors said that over the past few hours, Bashar al-Assad's government has deployed significant forces and is establishing a defensive line in the town of Taibat Al-Imam and the villages of Hattab and Suran in northern Hama province, as well as in the cities of As-Suqaylabiyya and Mahrada, where mainly Christians live in the northwest of the state.
The government troops have withdrawn from Aleppo. The Syrian opposition, whose main elements are the Hayat Tahrir al-Sham movement and the pro-Turkish groups, controls the second-largest city of Aleppo.
Idlib and Hamma are located south of Aleppo. Opposition forces maintain control over the northwestern part of Idlib city and most of the surrounding province.