Լիբանանում հրադադարի հաստատումից հետո առաջին հարցազրույցում Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ եթե «Հեզբոլլահը» խախտի համաձայնագիրը, կսկսվի «ինտենսիվ պատերազմ»:
Վարչապետը հայտարարել է, որ հրահանգներ է տվել Իսրայելի Պաշտպանության բանակին այն մասին, որ «համաձայնագրի զանգվածային խախտման դեպքում» պատասխան միջոցառումներ իրականացվեն՝ «այնպիսիք, ինչպիսիք այս պահին արվում են»:
Հրադադարի մասին համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու հաջորդ օրը Իսրայելի պաշտպանության բանակի հրամանատարությունը հանել է Հայֆայից հարավ հավաքներ անցկացնելու բոլոր սահմանափակումները:
Սակայն հյուսիսային Իսրայելի տարբեր շրջաններում պահպանվում են սահմանափակումները, իսկ հյուսիսային սահմանամերձ քաղաքներում և Գոլանի բարձունքներում դպրոցները կշարունակվեն փակ մնալ։

Netanyahu threatened "intense war" in case of ceasefire violation
In the first interview after the establishment of a ceasefire in Lebanon, Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu stated that if "Hezbollah" violates the agreement, an "intense war" will begin.
The prime minister announced that he had instructed the Israel Defense Forces that "in the event of a massive violation of the agreement," retaliatory measures would be implemented, "such as are currently being done."
The day after the ceasefire agreement took effect, the IDF Command lifted all restrictions on gatherings south of Haifa.
However, restrictions remain in place in various regions of northern Israel, and schools in north-border towns and the Golan Heights will remain closed.