Ռուսաստանը հավատարիմ է Հայաստանի հետ պայմանավորվածություններին. Գալուզին
Ռուսաստանը հավատարիմ է Հայաստանի հետ պայմանավորվածություններին, չի հրաժարվում ռազմաքաղաքական ոլորտում ստանձնած պարտավորություններից։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։
Ըստ Գալուզինի՝ խոսքը ինչպես երկկողմ մակարդակով, այնպես էլ եվրասիական տարածքում միավորման շրջանակներում համալիր պայմանավորվածությունների մասին է։
«Մենք չենք հրաժարվում դաշնակիցների առաջ ստանձնած պարտավորություններից, այդ թվում՝ ռազմաքաղաքական ոլորտում»,-ասել է Գալուզինը:
ՌԴ փոխարտգործնախարարը նաև կարծում է, որ Ռուսաստանը շարունակում է մնալ Հայաստանի ռազմական, էներգետիկ և պարենային անվտանգության երաշխավորը:

Россия привержена соглашениям с Арменией. Галузин
Россия верна соглашениям с Арменией, не отказывается от своих обязательств в военной и политической сфере. Об этом заявил заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин.
По словам Галузина, речь идет о всех договоренностях как на двустороннем уровне, так и в рамках объединения на евразийском пространстве.
"Мы не отказываемся от своих обязательств перед союзниками, в том числе в военно-политической сфере", - заявил Галузин.
Заместитель министра иностранных дел России также считает, что Россия продолжает оставаться гарантом военной, энергетической и продовольственной безопасности Армении.