Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտնել է, որ Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել այն քայլերը, որոնք կարող են ուժեղացնել Ուկրաինան:
«Հեռախոսազրույց եմ ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ և շնորհակալություն հայտնել Ուկրաինային ՀՕՊ համակարգերով օգնության հարցում առաջնորդության համար։ Շնորհակալ եմ կանցլերին՝ հետագայում ևս Ուկրաինային աջակցելու պատրաստակամության, մասնավորապես՝ ռուսական ագրեսիայի դեմ մեր պաշտպանությանը և տոկունությանը աջակցելու համար։ Քննարկել ենք, թե մեր երկկողմ և գործընկերների որ քայլերը կարող են ուժեղացնել Ուկրաինան», - նշել է Զելենսկին։
Բացի այդ, Գերմանիայի կանցլերը Ուկրաինայի նախագահին պատմել է Պուտինին հետ ունեցած իր հեռախոսազանգի մանրամասները:

Zelensky disclosed details of his phone conversation with Sholtz
Ukraine's President Volodymyr Zelensky said that he discussed the steps to strengthen Ukraine during a telephone conversation with German Chancellor Olaf Scholz.
"I had a telephone conversation with German Chancellor Olaf Scholz and thanked him for his leadership in helping Ukraine with air defense systems. I thank the chancellor for his willingness to support Ukraine in the future, particularly for our defense and resilience against Russian aggression. We discussed which steps of our bilateral and partners can strengthen Ukraine," Zelensky said.
In addition, the German chancellor told the president of Ukraine the details of his phone call with Putin.