«Իշխանությունը պատերազմ է հայտարարել իր ժողովրդին»․ Վրաստանի նախագահ
Այսօր ոչ լեգիտիմ իշխանությունը պատերազմ է հայտարարել իր ժողովրդին: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին։
«Այսօր ավարտվում է Եվրոպայից դեպի Ռուսաստան ճանապարհը։ Այսօր այս ոչ լեգիտիմ իշխանությունը պատերազմ հայտարարեց իր ժողովրդին, նրա անցյալին ու ապագային։ Այս ճանապարհին չկա Վրաստանի պետական ​​ինքնիշխանություն, անկախությունը և այլ ապագա, բացի Ռուսաստանից։
Այսօր ես միակ օրինական ինստիտուտն եմ այս երկրում, այս երկրի միակ օրինական ներկայացուցիչը, միակը, ով իրավունք ունի աշխարհի հետ խոսելու մեր հասարակության անունից։ Ես կանեմ դա և մինչև վերջ այստեղ կլինեմ։ Սա դիմադրության շարժում է, և ես մինչև վերջ նախագահ եմ լինելու»,- ասել է Զուրաբիշվիլին։

"The government has declared war on its people." President of Georgia
Today, the illegitimate government has declared war on its people. The President of Georgia, Salome Zurabishvili, announced this.
"The road from Europe to Russia ends today. Today, this illegitimate government declared war on its people, its past, and its future. Georgia has no state sovereignty, independence, or future other than Russia on this road.
Today, I am the only legal institution in this country, the only legal representative, and the only one with the right to speak to the world on behalf of our society. I will do it, and I will be here until the end. This is a resistance movement, and I will be the president until the end," Zurabishvili said.