Ադրբեջանում Լեհաստանի ներկայացուցչին բողոքի նոտ են փոխանցել
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական զլմ-ները, հանդիպման ընթացքում դիվանագետին բողոքի նոտա է փոխանցվել առ այն, որ, չնայած ադրբեջանական կողմի նախազգուշացումներին, Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդան այցելել է հայ-ադրբեջանական սահման և մասնակցել է հակաադրբեջանական քարոզչությանը։
Ըստ ադրբեջանցիների՝ Լեհաստանի նախագահը այցելել է Տիգրանաշեն (Քյարքի) գյուղի շրջան, որը օկուպացված է պահվում Հայաստանի կողմից։
Ադրբեջանական կողմը կրկին պնդել է, որ ի հեճուկս հայտարարված նպատակների, ինչպիսիք են տարածաշրջանային կայունությունը և ներդրումը Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև վստահության կառուցման գործում, ԵՄ առաքելությունը լայնորեն օգտագործվում է որպես գործիք Ադրբեջանի դեմ:

Нота протеста вручена представителю Польши в Азербайджане
Как сообщают азербайджанские СМИ, в ходе встречи дипломату была передана нота протеста о том, что, несмотря на предупреждения азербайджанской стороны, президент Польши Анджей Дуда посетил армяно-азербайджанскую границу и участвовал в антиазербайджанской пропаганде.
По словам азербайджанцев, президент Польши посетил оккупированный Арменией район села Тигранашен (Кярки).
Азербайджанская сторона вновь заявила, что, несмотря на заявленные ею цели, такие как региональная стабильность и вклад в укрепление доверия между Азербайджаном и Арменией, миссия ЕС широко используется в качестве инструмента против Азербайджана.